Rezerwuj pobyt
+48 604 229 722
Nasz Dom znajduje się
60 metrów od plaży
Rewal - Atrakcje

Rewal i okolice

Rewal to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów

Plaża w RewaluDom wypoczynkowy „na Białej” zlokalizowany jest w samym sercu tej nadmorskiej miejscowości. Od ścisłego centrum Rewala dzieli nas zaledwie 200 metrów, a od piaszczystej plaży zaledwie 60 metrów. To właśnie na Wybrzeże Rewalskie coraz chętniej zaglądają celebryci, którzy upodobali sobie czyste, piaszczyste plaże i tutejsze deptaki, jakże odmienne od tych wielkomiejskich. Rewal mimo rozbudowanej bazy noclegowej i gastronomicznej nadal pozostaje niewielką miejscowością. Jest tu przystań rybacka, gdzie można nabyć rybę z rannego połowu, a potem samemu usmażyć ją w dostępnej dla naszych Gości kuchni. Latem w Rewalu odbywają się liczne imprezy plenerowe i koncerty, a na turystów czeka moc atrakcji.

 

Błękitna Flaga

Błękitna Flaga - Plaża w RewaluNa rewalskiej plaży powiewa Błękitna Flaga – to znak jakości, przyznawany kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria dotyczące czystości, bezpieczeństwa i infrastruktury plażowej dostępnej dla turystów. Na rewalskiej plaży, poza błogim lenistwem, można pograć w piłę siatkową, skorzystać ze ślizgawki, popływać na dmuchanym bananie czy też zobaczyć zachód Słońca z motorówki. Znak błękitnej flagi to gwarancja udanego wypoczynku nad morzem. Do tej wyjątkowej plaży z Domu Wypoczynkowego „na Białej” jest tylko 60 metrów.

 

Atrakcje okolicy

Plaża w Rewalu - Zachód Słońca nad morzem
Gdy już zmęczy Słońce, warto zapoznać się z atrakcjami Rewala i najbliższej okolicy.

W samym Rewalu warto zobaczyć dwa tarasy widokowe na morze. To idealne miejsce na podziwianie zachodów Słońca. Słynna jest także Różana Aleja Zakochanych, gdzie wśród kwitnących róż można przysiąść na ławeczce w towarzystwie Małego Księcia i Róży lub Romea i Julii.

Duma Wybrzeża Rewalskiego to Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Zabytkowy skład ciągnięty przez piękny parowóz jedzie wzdłuż wybrzeża zatrzymując się w kolejnych miejscowościach Gminy Rewal. Więcej informacji o tzw. Ciuchci Retro znajdą Państwo na stronie www.kolejwaskotorowa.wrewalu.com

Plaża w Rewalu - Taras widokowyW pobliskim Trzęsaczu, oddalonym zaledwie kilometr od granicy miejscowości, na skraju wydmy stoją słynne ruiny gotyckiego kościoła. Tuż przy nich, na wysokiej wydmie znajduje się taras widokowy na morze, skąd warto obejrzeć zachód Słońca. Nieopodal ruin znajduje się stroma wydma, przy pomyślnych wiatrach służąca paralotniarzom za pas startowy. W okresie lata kolorowe paralotnie dekorują niebo nad Trzęsaczem i Rewalem.

W oddalonym o 3 kilometry Niechorzu znajduje się latarnia morska – to obowiązkowy przystanek dla każdego, kto odwiedza Wybrzeże Rewalskie. Z tarasu latarni rozpościera się niezwykły widok na panoramę nadmorskiej miejscowości, pobliskie jezioro i na przepiękny krajobraz Bałtyku. Dla spragnionych historii w Niechorzu znajduje się Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie poza historią przystani rybackich można zapoznać się z dziejami regionu Gminy Rewal.

 

Cztery pory roku

Rewal, choć jest kurortem typowo letnim, jest także atrakcyjny w innych porach roku. Wiosną gdy wszystko budzi się do życia, a plaże są jeszcze puste – to czas niekończących się spacerów. Jesienią, podczas widowiskowych sztormów zawartość zdrowotnego jodu w powietrzu jest nieprzeceniona. Zimą, arktyczne krajobrazy wydają się wręcz nierzeczywiste. Zapraszamy do odkrywania uroków Bałtyku, przez cały rok w Domu Wczasowym „na Białej”.

Galeria zdjęć